Dev reklam

Nasa Dünya benzeri 7 gezegen keşfedildiğini açıkladı, Google doodle ile kutladı

Nasa Dünya benzeri 7 gezegen keşfedildiğini açıkladı, Google doodle ile kutladı

Nasa durmaksızın yeni yıldız sistemleri keşfetmeye devam ediyor. Son olarak Trappist-1 adı verilen gezegenin etrafında önden yıldızlardan en az üç tanesinin Dünya benzeri olduğu açıklandı. Keşfedilen Dünya benzeri gezegenler 2017 haberimize buyurun. Google bu haberi doodle yaparak kutladı.

300 250

Nasa Dünya benzeri 7 gezegen keşfedildiğini açıkladı, google doodle ile kutladı

Nasa durmaksızın yeni yıldız sistemleri keşfetmeye devam ediyor. Son olarak Trappist-1 adı verilen gezegenin etrafında önden yıldızlardan en az üç tanesinin Dünya benzeri olduğu açıklandı.  Keşfedilen Dünya benzeri gezegenler 2017 haberimize buyurun. Google bu haberi doodle yaparak kutladı.

Cambridge'li gökbilimci Dr. Amaury Triaud şunları söyledi:  ''Artık yaşam olduğuna dair kesin bulgularımız olan gezegenleri keşfedeceğiz''

Bu keşif sürecinin önümüzdeki 10 yıl içerisinde aktif şekilde başlayacağı, yeni yaşam alanlarının bulunacağı ayrıca insanoğlu gibi farklı yaşam formlarının olup olmadığı sorusunun cevaplanacağı belirtildi. Öte yandan Rusya federasyonu ise sürekli, uzaylıların keşfedildiğini ve Dünya uluslarına bu durumun sunulması gerektiği konusundaki açıklamalarını sürdürüyor.

Bazı gökbilimciler ve gazeteciler tarafından ortaya atılan iddialarda ise, yabancı yaşam formlarının keşfedildiği hatta temas bile sağlandığı, Dünya kamuoyunun bunu öğrenmesi için yavaş yavaş zemin hazırlandığı iddia ediliyor.

Bu sabah güne uyanan google kullanıcıları ana sayfada bu haberi görerek heyecanlandı.

Özel Haber

Emre Ata

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.Editörün Seçtikleri

Video Galeri

Bugün Yazanlar

Tüm Yazarlar

Arşivde Ara

Son dönemin en iyi bilim kurgu filmi sizce hangisi?

  • Interstellar
  • Mad Max Fury Road
  • Terminator Genisys
  • The Martian
  • Prometheus
  • Snowpiercer

astropay